Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Türkiye-Gürcistan-İsrail Stratejik Bağlarını Güçlendiriyor!

“Arap Baharı”nın ardından “Kafkas Baharı” çalışmalarına hız verileceğine dair Demokratik Çerkes Hareketi’nin yakın geçmişte yaptığı öngörünün devamında, kamuoyunun bu duruma hazırlıklı olması ve halklarımızı içeriden bölen milliyetçi-ırkçı ve neo-liberal unsurlara karşı net tavır geliştirilmesi yönündeki çağrısı, bu gelişmeler ışığında yeniden anlam kazanıyor.
Kafkasya Yine Emperyalist Güçlerin Tatbikat Alanı mı Oluyor!?
Gürcistan Savunma Bakanlığı’ndan Trend uluslararası haber ajansına bildirildiğine göre Cumartesi günü Ankara’da görüşen Gürcistan Savunma Bakanı İrakli Alasania ve Türkiye Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ortak askeri tatbikat düzenleme konusunda anlaşmaya ulaştı. Türk tarafı ayrıca Gürcistan’ın NATO üyesi olma çabalarına tam destek verdiğini açıkladı.
Bu arada Abhazya ve Güney Osetya'nın yanı sıra Ermenistan'da da Rus askerlerin sayısının artmasına dair kararların alınması, Putin'in özel talimatı ile Ermenistan'da konuşlandırılan askeri birliklerin silah ve araçlarının modernleşmesi çalışmasına başlanması ve Gümrü'deki Rus askerlerin sayısının iki misline çıkarılması dikkat çekiyor. Bu durum, Kremlin sarayının tehdit algılamasının artması olarak değerlendiriliyor.
Kremlin’e yakınlığı ile bilinen Rus askeri uzmanlar ülkenin büyük “bölgesel savaş”a hazırlandığını belirtiyor. Uzmanlara göre ABD ve İsrail'in İran'a olası kara harekatı durumunda Rusya da savaşa katılmak zorunda kalabilir. Ancak şu anda ABD'nin İran'a kara harekatı düzenlemesinin kesinlikle söz konusu olmadığı uluslar arası siyaset uzmanlarınca biliniyor. Bu durumda Rusya'nın tekrar Büyük Kafkasya'ya sahip olması isteğini gerçekleştirme peşinde olduğu açık bir şekilde ortaya çıkıyor.
Söz Sırası Halklarda!..
Bir taraftan Türkiye Hükümeti, Gürcistan ve İsrail, ABD çıkarlarına hizmet etmek için Kafkasya özelinde de iflah olmaz bir yarış içerisinde. Diğer taraftan Rusya, gelişmeleri bahane ederek hakimiyet alanını meşrulaştıracak, elini güçlendirecek  adımlar atıyor. Dolayısıyla, her türden emperyalist senaryoya karşı halklarımızın uyanık olması ve bu türden senaryoların figüranı olmama yönünde kolektif iradeyi açığa çıkarması hayati önemdedir.
DÇH-İletişim Birimi
 
NOT: Sitemizin "DÇH Metinleri" bölümünün 2. sayfasında yer alan aşağıdaki yazı başlıklarından "Kafkas Baharı" ile ilgili detaylı açıklamalarımıza ulaşabilirsiniz.
 
KÜRESEL SENARYOLARA DUR Deme Zamanıdır!...

“KAFKAS BAHARI"na Karşı Emeğimizi ve Kimliğimizi Koruyalım!..

 
 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes