Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

İngiltere Başbakanı'nın Sözlerine Rusya’dan Tepki Geldi!

Küresel güçlerin tatbikat alanına dönen ve uluslararası çekişmelerin gerilim odağı haline gelen Suriye'ye "demokrasi ve özgürlük" götürme yarışının önemli aktörlerinden İngiltere, tıpkı Irak'ta olduğu gibi yine Ortadoğu topraklarının kanla sulanmasındaki aktif konumunu silah sanayisinin iştahını kabartarak güncelliyor.

İngiltere Başbakanı David Cameron’ın, Suriyeli muhaliflere silah desteği verilebileceğine yönelik sözleri Rusya’dan tepki aldı.

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague ile Londra’da görüşen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ortak basın toplantısında Suriye’deki rejim karşıtlarını silahlandırmanın uluslararası hukuğun ihlali olacağını söyledi.

Lavrov, Moskova’nın muhalifleri silahlandırmaya yönelik her adıma karşı çıkacağını da dile getirdi.

‘ESAD BIRAKSIN’ ÖN ŞART OLAMAZ

Lavrov, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın kaderine Suriye halkının karar vermesi yönündeki Rus tezlerini tekrarlarken, bir kez daha çözüm için diplomasi çağrısı yaptı.

Lavrov, siyasi çözüm için Esad’ın görevi bırakması yönündeki ön taleplere de karşı olduklarını hatırlattı.

İngiliz Dışişleri Bakanı Hague ise siyasi çözüm bulunmadığı sürece muhaliflere ve Suriye halkına desteklerinin artarak süreceğini, bunun hem hayat kurtarıp hem de siyasi çözümü teşvik edeceğini kaydetti.

ÇELİK YELEK, ZIRHLI ARAÇ

İngiltere Başbakanı Cameron, Avrupa Birliği’nin her üç ayda bir yenilenen Suriye’deki taraflara yönelik silah ambargosunu kaldırma yönünde oy kullanmayı düşündüklerini, Suriyeli muhaliflere silah desteği verebileceklerini ifade etmişti.

Londra, halihazırda muhaliflere çelik yelek ve zırhlı araçlar gibi saldırı amaçlı olmayan askeri malzemeler sağlamayı taahhüt etmiş durumda.

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes