Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 4 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Yeşilyayla Köylüleri Taş Ocağına HAYIR Diyor!..

Yeşilyayla Halkı Yalnız Değildir!..
Yeşilyayla Köyü, rant ekonomisinin saldırılarına karşı yaşam alanına, geleceğine sahip çıkıyor.
Aşağıdaki imza kampanyasına tüm halklarımızı ve demokratik kamuoyunu destek olmaya davet ediyoruz.
Doğa Katliamına HAYIR!..
İnsanca Yaşama EVET!..
Konu: Enerji Bakanlığına Bağlı Maden işleri Genel Müdürlüğü: Düzce Yeşilyayla köyü Taş ocağı Projesinin İptali
Patlatmalar sonucunda yeraltı su kaynaklarına verdiği zararlar, ormanlık alanların moloz yığınlarıyla doldurulması, dere yataklarının doldurulması, yolların bozulması, çıkan toz, görsel kirlilik, hava kirliliği, gürültü kirliliği...” 
Yeşilyayla Köyü nde taş ocağı açılmak istenen alanın çoğunluğu gürgen, meşe ve çam ağaçlarıyla kaplı devlet ormanı . Orman Genel Müdürlüğü’nün amanejman raporları doğrultusunda sahada bakım çalışması yapılarak koruya dönüştürüldü. 
Bölgede, geyik başta olmak üzere çok sayıda yaban hayvan yaşıyor, madencilik faaliyeti için kullanılacak nakliye güzergahının köy ve tarım arazileri içinden geçtiğinden yöre halkının büyük zarar görecektir.
Bazalt taşı çıkartmak için kullanılacak dinamitlerin yaratacağı etkiyle  (bölgede büyük çapta arıcılık faaliyeti yürütülmekte) arıcılık sona erecektir.
Bazalt taşı, alternatifi olmayan bir malzeme değildir. Çevreye ve yaşam kalitesine zarar vermeyecek bir başka yerden çıkartılması daha isabetli olacaktır. Bu faaliyetin başlaması, köyümüz ve çevre köylerimizde hayat standardımızı yok edecek, nesillerimizin geleceğini mahvedecektir. Bu faaliyete engel olunması ve kaybolan huzurumuzun acilen bize geri verilmesini talep ediyoruz.
Kime: Enerji Bakanlığına Bağlı Maden işleri Genel Müdürlüğü 
Taş ocağı Projesinin iptali...
Saygılarımla, 
[Adın]

 

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes