Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Konuk Yazı: TRT ile İlgili Çarpıcı Bir Haber-Barış Terkoğlu

Yakın zamanda T.C. Dışişleri Bakanlığı’nın “özel” talimatıyla Abhazya’yı 23 Nisan çocuk şenlikleri listesinden çıkarmasıyla da tanıdığımız TRT’nin kendi çevresine sağladığı imkanlarla ilgili gazeteci Barış Terkoğlu’nun aşağıdaki haber-yazısı, kurumun ekonomi-politik işleyişine dair  “etik çıtası”nı gözler önüne seriyor.
Halklara küresel egemen ilişkilerin belirlediği ölçülerle yaklaşım sergileyen karar merkezlerinin iç işleyişlerindeki adalet ve eşitlik algısını da özetleyen o haber-yazıyı aynen aktarıyoruz:
 
Hacı Hacıyı Mekke'de Yandaş Yandaşı TRT'de Bulur!..
"Sizinkiler" çizgi filmi TRT'ye transfer oldu.
Diyeceksiniz ki bunda ne var?
Gelin beraber bu meselenin ekonomi politiğine bakalım...
İşin içinde ne iş var görelim...
Çizgi filmi TRT'ye yapan şirketin adı: MART AJANS YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ.Şunu biliyorsunuz: Salih Memecan, Sizinkiler çizgi filminin çizeri. İsmi, Salih Memecan'la özdeşleşmiş bir isim.
Gelelim Mart Ajans'a.
Önce şirketin firma sicil bilgilerini size sunalım:
(Görmek için tıklayın)
Şirketin büyük ortağı ve müdürü: Nursuna Memecan. Malum Nursuna Memecan, Salih Memecan'ın eşi ve aynı zamanda AKP milletvekili.
Şirketin küçük ortağı: Gülbahar Erdinç. Erdinç, Nursuna Memecan'ın annesi.
Sicil belgelerinde görülüyor ki Salih Memecan, Mart Ajans'ın eski ortağı.
Evet, Mart Ajans'ın çektiği çizgi film TRT'de.
Gelelim TRT'ye...
Malum TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin.
İbrahim Şahin'in bir özelliği daha var.
O da 12 Eylül referandumu sürecinde ön plana çıkan ve yandaş gazetecilerden oluşan Medya Derneği'nin kurucusu ve yönetim kurulu üyesi olması.
Peki kim bu derneğin kurucu genel başkanı?
Evet, doğru hatırladınız: Salih Memecan. Nam-ı diğer: majestelerinin karikatüristi.
Memecan, kötü ve yetersiz mizahını hergün karısının partisinin iktidarını övmek için kullanıyor. Bu sayede Başbakan'ın damadının CEO'su olduğu yandaş Sabah gazetesinde ana sayfada yer buluyor.
Kısacası Salih Memecan çiziyor, AKP milletvekili karısının ve kayınvalidesinin şirketi pazarlıyor, dernekteki çalışma arkadaşı AKP'ye bağlı TRT'de yayınlıyor.
Peki bunun parası kimden çıkıyor: Sizden.
O yüzden çizgi filmin adı "Sizinkiler" ya!
Barış Terkoğlu

Yorumlar

SİZİ gidi SİZİ

Nisan 22, 2013 yazan Konuk, 9 yıl 15 hafta ago
Comment: 554

Yahu arkadaşlar, SİZE ne, SİZ kimsiniz ki! böyle konulara karışıyorsunuz. SİZİ gidi SİZİ.Bırakın vatandaş götürsün malı GİZLİ GİZLİ. HUPŞI Adnan ARSLAN

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes