Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

21 Mayıs-Berlin Protesto Etkinliğini Destekliyoruz!..

Halklarımıza, Demokratik Kamuoyuna,
Kuzey Kafkasya Halklarının yaşadığı sürgün ve soykırımın 148. Yıldönümü nedeniyle bir araya gelerek çağrıda bulunan “21 Mayıs Kuzey Kafkasyalılar İnisiyatifi –Berlin” grubunun düzenlediği protesto eylemini destekliyoruz.
İnsanlık tarihinin en büyük sürgün ve soykırımlarından birini yaşayan ve yaşamaya devam eden Kafkasya halklarının belleğini ve direniş algısını belirleyen bu önemli gün, sızlanma veya dert yanma günü değil, direnme ve dayanışma bilincimizi en fazla açığa çıkarmamız gereken bir haykırma ve hesaplaşma günüdür. Bu nedenle, hesapsızca ve koşulsuzca yan yana yürümemiz gereken gündür 21 Mayıs.
Etkinliği düzenleyenlerce  belirtilen yer ve saatte istisnasız tüm Kuzey Kafkasya halklarının omuz omuza vereceğini biliyoruz. Her halktan tüm yoksulların ve kimliğinden yoksunların etkinliği organize eden insanlarımızla dayanışma göstermesi gerektiğini düşünüyor, yeri ve yöntemi doğru olan bu eylemin başarıyla sonuçlanmasını diliyoruz.
Yoksullar ve Yoksunlar Omuz Omuza, 21 Mayıs’a!..
Tüm Ezilenlerle Birlikte Sürgün ve Soykırımı Tescil Ettireceğiz!..
Direnen Halklar Kazanacak!..
21 Mayıs, Dayanışmadır! Tam Bağımsız, Birleşik Duruştur!.
 

‘Yoksullar ve Yoksunlar İçin’ Çerkesler ve Çerkes Dostları

Eylemle İlgili Bilgiler:
TARIH : 20 Mayıs 2012 (Pazar)
SAAT :  11.00-13.30.. 11.00: Brandenburg Tor (Parizer Platz) önü.. 12.00: Parizer Platz´dan Rusya Konsolosluğu’na  yürüyüş… 12.15 ile 13:30 arası Rusya Büyükelçiliği önü.
YER:Rusya Büyükelçiliği karşısı: Ont Unter den Linden 63-65 Berlin-ALMANYA
27 Mart 2012
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes