Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Öğrencilerin Onurlu Duruşunu Destekliyoruz!..

Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Meslek Yüksekokulu'nun bu seneki 4.000 öğrencisinin yaklaşık %90'ının "Bilkent Modeli" denilen ucube sistemden dolayı sınıfta kaldığını ve öğrencilerin bu durumu protestolarla karşıladığını öğrenmiş bulunmaktayız.

   Pek çok öğrenci gibi hazırlık öğrencilerinin hemen hemen tümü, emekçi ailelerinin mevcut sistemde köle gibi çalışarak kazandığı, dişinden tırnağından artırdığı paralarla okumak için Eskişehir’e geldiler. Yoksul ve kimliklerinden yoksun kesimden gelen bu binlerce arkadaşımızın, atanan vasıfsız ve tüccar zihniyetli kimi yöneticilerin desteklediği kararlar neticesinde senelerini kaybetmelerini anlamakta zorlanıyor, bunca soruna rağmen 10 senedir görevinden alınmayan Yüksekokulu Müdürü Handan Yavuz'un nasıl görevde kaldığını merak ediyoruz! "Öğrencilerin talepleri kabul edilirse istifa ederim" diyerek olayı kişiselleştiren Handan Yavuz'un istifasının her iki taraf içinde en makul çözüm olduğunu düşünüyoruz. 
   Bilimsel ölçülerden yoksun, holdinglere eleman yetiştirmekle sınırlı, ezberci ve tektipleştirici eğitim sisteminin her geçen gün daha da yozlaştırılmasının tesadüf olmadığını da bilen bizler, öğrencilerin kendisine dayatılanı kabullenmediğini gördükçe umudumuz artıyor.
Şimdi söz öğrenci cephesinde..
Öğrenciler bu gelişmeler karşısında;
700 kişilik toplantı yaparak işe koyuldular..
Okul içerisinde 300-400 kişinin katılım sağladığı, tiyatro, şiir dinletisi gibi etkinlikler düzenlediler. Çadır eyleminden bir hafta önce Büyük Hazırlık Yürüyüşü gerçekleştirerek bütün fakülteleri gezdiler ve dekanlardan senato toplantısında destek sözü aldılar..
Ve 13 Haziranda da ”Çadır Eylemi”ne başladılar..
Kısacası; olanı biteni sessizce izlemiyorlar, kanıksamıyorlar. Hakları için direniyorlar!
   Diğer taraftan; öğrencisinden çalışan kesime, bedeniyle ilgili tasarruf hakkı için mücadele eden kadınlardan muhalif gazetecilere, göz boyayan uygulamalarla oyalanan kimliğinden yoksun halklardan emeklisine kadar her kesimin hayatını kabusa çeviren bu iktidarı jelatinleyerek bir beklenti geliştirmeye çalışan neo-liberal öznelerin, hayatın gerçeklerinden uzak hileli adımlarını halklarımızın tekrar gözden geçirmesini diliyoruz.
   Bizler, hakim güçlerce kendisine dayatılan kırıntıları külliyen reddederek, özgürlükleri uğruna ölümü göze alan örneklerle dolu bir tarihsel sürece sahip halklarız. Egemenlerin bahşettikleriyle gurur duymayan, dayatmalarıyla hizaya geçmeyen bizler, pek tabii ki güçlüden yana değil haklıdan yana yer alarak “Candan Önce Onur Gelir” şiarımıza layık olabiliriz.
Buradan hareketle;
Nasıl ki havacılık iş koluna grev yasağı getirilmesine ilişkin kanun teklifini grevle karşılayan Hava-İş Sendikası’nın yanında olduk, bugün de hakları gasp edilen öğrenci kardeşlerimizin yanında yer alacağız.
Bizler, öğrencilerin en doğal hakları olan eğitim haklarının ellerinden alınmasından dolayı başlattıkları direnişi destekliyor, konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz!..
Yaşasın Halk Çocuklarının Eşitlikçi Geleceği!..
Yaşasın Yoksulların ve Yoksunların Dayanışması!..
 
YOKSULLAR ve YOKSUNLAR İÇİN ÇERKESLER ve DOSTLARI
19 Haziran 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes