Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

DÇH: Kocaer İşçileri Yalnız Değildir!

Tüm mazlumlar bizdendir..
İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Kocaer Haddecilik fabrikasında işçiler, patronun işten atma saldırısıyla karşı karşıya. Fabrika içerisinde devam eden direnişleri, patronun jandarmayı çağırması ve jandarmanın işçilere müdahalesiyle fabrika dışında devam ediyor.
Geçtiğimiz aylarda da  patron ve amirlerinin baskı ve hakaretlerine maruz kalan işçiler, kazanılmış bir hak olan ‘çay molalarının’  ellerinden alınmasına tepki göstermiş, mücadelelerinin sonucunda haklarını geri almışlardı. İşten atılan arkadaşlarına destek olmak için üretimi durduran işçiler, arkadaşlarının işe geri dönmesini sağlamışlardı. İşçilerin birlikte hareket etmesini, haklarına sahip çıkmasını içine sindiremeyen patron, son olarak 5 Ekim’de 4 işçiyi işten attı. 
Patronun işten atma saldırısına karşı birlikte bir tutum sergileyen işçiler, işten atılan arkadaşlarının geri alınması talebiyle üretimi yeniden durdurdu. Bunu fırsat bilen fabrika yönetimi 42 kişiyi daha üretimi durdurduğu için işten attı. Bunun üzerine fabrika dışında direniş çadırı açan işçiler, talepleri karşılanıncaya kadar direnişe devam edeceklerini dile getiriyor. Aynı zamanda işçiler, ihtiyaç listesi yayınladılar.
Listeye göre işçilerin acil olarak; hazır yiyecek, çay, şeker, halı, kilim, çadır, sıvı sabun, ıslak mendil ve peçeteye ihtiyaçları var. Bölgede yaşayan tüm duyarlı kesimlerin işçilere destek olmasını bekliyoruz.
Emek ve kimlik mücadelesi yürüten Demokratik Çerkes Hareketi olarak bizler,  emeği için direnen işçilerin yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.
Yaşasın Emek ve Kimlik Mücadelemiz!
Kurtuluş Yok Tek Başına, Ya Hep Beraber Ya Hiç Birimiz!
 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ
 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes