Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Medet Önlü Cinayetinin 5. Duruşması 24 Aralık'ta

22 Mayıs 2013 günü Ankara'da öldürülen Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Önlü ile ilgili açılan davada 5.Duruşma 24 Aralık 2015 günü saat 14.00'de Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşecektir. Saat 13.30'da Adliye önünde buluşulacaktır. 
Duruşma sürecinden birkaç hatırlatma.. Bugüne kadar yapılan 4 duruşmada mahkeme heyeti 3 kez değişti. Davanın firari sanıklardan Ömer Peltek’in tatil fotoğrafları 3. duruşmaya damgasını vurmuştu. Davanın 2. duruşmasında da mahkeme heyeti, azmettiriciyle tetikçiyi tanıştıran kişinin yakalandığından bihaber durumdaydı. Bu bilgi mahkemeye bildirilmemiş. Bu birkaç örnek bile tek başına, bir Afrika ülkesinde dahi ‘hukuk skandalı’ olarak görülür. Biz de ise artık her şey olağan! 
Bu derece şirazesinden çıkmış bir durumla, mahkemede avukata çıkışabilecek kadar ar damarı çatlamış sanıklar eşliğinde yürüyen bir sahne oyunuyla karşı karşıyayız.
Bu suikastın nedenlerinden sonuçlarına, yönteminden duruşmalarına kadar tüm işleyiş süreci, bu coğrafyanın faili “meçhul” serüvenini bilenlere pek yabancı gelmeyecektir. Azmettiriciler, tetikçiler, yol verenler, soruşturma ve hukuk sürecinde yaşananlar, diğer binlerce benzeriyle neredeyse tıpa tıp aynı dersek abartmış olmayız.
Duruşmalara katılım.. Kendini halkına adayan, Çeçen halkını küresel projelerin aparatı yapma girişimlerine karşı sonuna kadar direnmiş olan bir değerli insan diğerlerine gözdağı vermek adına yok edildi. Önlü'yü sahiplenmek ve takrarlarının önüne geçmek adına, duruşmalara çok daha duyarlı olmalıyız, katılımı artırmalıyız.
DÇH temsilcisinin de içinde yer aldığı ‘Medet Önlü İçin Adalet Komitesi’, 5.Duruşmaya Medet Önlü'nün dostlarını ve yaşam hakkına duyarlı herkesi davet ediyor.
Medet Önlü suikastıyla ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
DÇH-İletişim Birimi
 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes