Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Bir Yanda Patlamalar, Diğer Yanda Umarsızlık Tablosu!

Haber-Yazı.. Atatürk Havalimanı'nda 44 insanın yaşamını yitirdiği ve 237 yaralının olduğu bugünlerde iktidardan ve ona bağımlı kesimlerden örnekler derledik..
Türkiye'nin yüreğini yakan saldırı, ülke genelinde ve dünyada büyük yankı bulurken; AKP Hükümeti’nin ve iktidara yakın kesimlerin tutumu en az kanlı saldırı kadar isyan ettirdi..
Memlekette yas, iktidarda ‘bayram havası’..
Marmara’nın tamamını talan edecek ring hattının bir parçası olan Osmangazi Köprüsü’nün açılışında konuşan Binali Yıldırım, terör saldırılarına verilen en güzel yanıtın Osmangazi Köprüsü olduğunu belirtti. Atatürk Havalimanı Katliamı’nın ertesi günü konfeti ve balonlar eşliğinde büyük bir şatafatla gerçekleştirdikleri köprü açılışında Yıldırım,  “Bugün burada bayram havası yaşıyoruz” diye konuştu.
İktidara göre biçim alan yurdum insanları..
Recep Tayyip Erdoğan ve Binali Yıldırım’ın açılışını yaptığı Osman Gazi Köprüsü gece yarısından itibaren trafiğe açıldı. Bazı vatandaşlar köprü üzerinde durarak fotoğraf çektirdi. Bazıları da açılışı göbek atarak kutladı. Bu utanç duyulası görüntüler, halktan yoğun tepki aldı.
Bu haber ne bir şaka ne de bir ortaokul müsameresi!
AKP Milletvekilleri diktatörlüğün yasalarını çıkarmakla meşguldü, açılışa gidemediler!
Yargıda Saray’ın mutlak kontrolünü sağlamak amacıyla çıkarılan Danıştay Yasası’nın Meclis’te görüşülmesi nedeniyle açılışa gidemeyen AKP’li milletvekilleri ise Erdoğan’la aynı zamanda kuliste kurdele kesti. Bir yandan sarayın yasalarını çıkaran ancak köprünün açılışından da geri kalmak istemeyen vekiller, iktidar kulisinde beraberlerinde getirdikleri kurdeleyi Erdoğan ile eş zamanlı olarak kesti.
Bulut, Tayyar, Metiner yine bildiğiniz gibi..
Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, görevi haber vermek olan medyayı saldırıyı haber verdiği için şu cümlelerle eleştirdi:
“Bir ülkede bir bomba patladıktan sonra bunun üç beş dakika haberini yapmak bu haberi abartmak yalan haber yapmak size zevk mi veriyor… ‘ABD zaten uyarmıştı' diye haber yapmak boyunumuzu büyütüyor...”
AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner ise, saldırının PKK’yı işaret ettiğini öne sürdü. Oysa Binali Yıldırım, ilk emarelerin dinci terör örgütü IŞİD’e işaret ettiğini açıkladı. Metiner, tweet’lerinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçlayarak, “İstanbul Havalimanı’ndan patlayan bomba ile Kılıçdaroğlu’nun bugünkü konuşması tesadüf değil. Kılıçdaroğlu’nun siyasetle yaptığını diğer yoldaşları bombayla yapıyor. Lanet olsun!” yazdı.
AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da saldırı sonrası yayın yasağını eleştirenlere beddua etti. Özel bir televizyon kanalında konuşan Tayyar, “Yayın yasağı eleştirisini yapanların bir gün kendileri benzer bir terör eyleminde can verirler de yayın yasağını ne anlama geldiğini sevenleri daha iyi anlarlar…” dedi. Durumu ilginç kılansa, Tayyar’ın Brüksel’deki terör saldırısıyla ilgili yayın yasağını eleştirmiş, Belçika hükümetine yüklenmişti: “Brüksel'de yayın yasağı geldi, olayı karartmaya çalışıyorlar.” demişti.
Açılış sevinci yaşayanlar, önergeyi de reddetti..
Atatürk Havalimanı’ndaki bombalı saldırının ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) ayrı ayrı verdiği araştırma komisyonu önergesi, AKP tarafından reddedildi. Oysa Türkiye’de son 1 yıl içerisinde 17 kez bombalı saldırı düzenlendi. Saldırılarda toplam 298 kişi hayatını kaybetti, bine yakın insan da yaralandı. Her patlamadan sonra yayın yasağı getirildi. İstifa sayısı ise sıfır.  
Utanmasalar saldırılardan halkı sorumlu tutacaklar.. TBMM'de İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya istifa çağrısı yapan milletvekillerinin tepkileri üzerine söz alan AKP Grup Başkan Vekili İlknur İnceöz'ün skandal açıklaması ise şöyle: "Hayret bir şey ya! En ufak bir şeyde 'Hükümet istifa etmedi' Türkiye'ye önerdiğiniz çözümler bunlar mı?" 
Neyse ki insanlık bunlara rağmen varlığını koruyor..
Ülkede bu akıl tutulması örnekleri olurken, dünyanın dört bir yanından yaşanan acılar farklı şekillerde paylaşıldı. Bu duyarlılık maçlara bile yansıdı. Euro 2016’da Polonya ve Portekiz arasındaki çeyrek final maçında bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Aynı şekilde, ülkenin pek çok noktasında halk sokağa dökülerek, failleri ve onları besleyenleri protesto etti, demokratik kitle örgütleri saldırı karşısında tek yürek oldu..
İnsanlığı utandıran örneklerin sahiplerine şimdi tek bir soru soruyoruz:
Siz ne zaman ve ne karşılığı bu kadar kirlendiniz???
DÇH-İletişim Birimi
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes