Ana içeriğe git

MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     EYT Tüm Toplumun Meselesidir!-Volkan DüzenliDevam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     3. Havalimanı İşçileri Pervasızlığa İsyan Etti!Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     Gençlerin Adıgey Gezisinden Notlar-Adnan ArslanDevam oku     Sözmez Baykan'ı ve Mücadelesini Selamlıyoruz!.Devam oku     Ah o gemide ben de olsaydım…- Murat SevinçDevam oku     Rusya’nın Anadil Yasasına Karşı 126 Kurumdan Çağrı!Devam oku     Anadillerin Seçmeli Yapılmasıyla İlgili Forum’un ArdındanDevam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Fuat Uğur, Milletvekiline Hakaretle de Sınırlı Değil!

Haber-Yazı.. ATV Avrupa kanalında program sunucusu ve Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, MHP'li vekillerin 'evet' tavrına dikkat çekmek için Aylin Nazlıaka'nın Meclis kürsüsünde gerçekleştirdiği kelepçeli eylemi ile alakalı çok çirkin bir paylaşımda bulundu. Uğur'un vukuatları bununla da sınırlı değil..
Fuat Uğur, İktidara/Güce Yasladığı Cüretinde Sınır Tanımıyor!
Bugüne kadar defalarca iktidara yaranmanın sınırlarını zorlarken kendini kaybeden Uğur’un, Aylin Nazlıaka’ya yönelik sosyal medyadaki paylaşımı şöyle:
Cinsiyetçi diliyle kinini kusan Uğur, kendisine yoğun tepki gösterenlere de hakaretler etti. Görünen o ki, yeniden seçim atmosferine girildiği bu süreçte de, iktidara yaranmaya ayarlı türlerin iftira, hakaret, itibarsızlaştırma atraksiyonlarına sıkça şahit olacağız.
İki ayrı dünya iki ayrı ahlak.. Bu ülkede muhalif insanlar ‘kelepçe’ lafını duyunca akıllarına ilk tutsaklık, işkence vs. gelir. Fuat Uğur türünün aklına ise hemen ‘fantezi’ gelmiş. Bilinçaltları öylesine coşuyor ki, bu şekilde dışa vuruyor. İşte iki dünya arasındaki bariz fark burada da açığa çıkıyor. Gezi sürecinde yarı çıplak yüz erkeğin başörtülü bacılarına saldırdığı yalanı kanıtlanan bu ‘Kabataş yalancısı’ modellerin aklı neden hep aynı çalışıyor? 
Uğur’un vukuatları bunlarla da sınırlı değil!  
Başka bir paylaşımına yorum yazdığı için bir arkadaşımıza gönderdiği özel mesajı da Fuat Uğur seviyesini bir kez daha gösterdi. İşte o mesajı:
 
 
 
Bu mesajı burada paylaştığımız için öncelikle okuyuculardan özür dileriz. Bu dipte seviyenin her alana yansımış olduğunun görülmesi gerekiyordu..
İktidarda hangi parti olsaydı muhtemelen o parti için de bu kadarını yapacak olan Fuat türü, yandaşlık serüveninin kodları ve dili hakkında yeterince veri oluşturuyor. İktidardaki ve yancı medyadaki ilişkilerine güvenerek efelenen ucuz kabadayılıktan, şişirilmiş özgüvenden bahsediyoruz. Bir dönem Çerkes halkını kendiyle özdeşleşen bir mecraya çekmeye çalışan ama hiçbir sonuç alamayan, toplumumuzdan dışlanan bir ölçüsüzlükten bahsediyoruz.. 
Bugüne kadar yaşatılmaya çalışılan tüm Çerkes değerlerini de hiçe sayan ve ihtiyaç duyduğunda “Çerkes gazeteci” kimliğiyle prim yapabilen, gazetecilik mesleği için utanç kaynağı olan, kendi partisinden sağduyulu insanların da muhtemelen yüzünü kızartan bu ve benzeri unsurların en azından asgari düzeyde insani değerlere ulaşmalarını, artık kendilerini ve ailelerini utandırmamalarını diliyoruz. 
Takdiri okuyucularımıza ve saygınlığı şiar edinen halkımıza bırakıyoruz. 
DÇH-İletişim (Ocak-2017)

 

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes