Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 1 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

1 MAYIS’ta da Zulme HAYIR Diyoruz!.

Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!..
1 Mayıs; emeğin, tüm ezilenlerin birlik, dayanışma ve mücadele günüdür. Halklarımız ve direnme geleneğimiz, bir avuç sömürücünün ve onları kollayanların değil, emeğin safına layıktır. Yerimiz; emeğiyle, onuruyla, eşit ve özgür yaşamak isteyenlerin yanıdır.
Bizler, 1 Mayıs alanında emeğimizin ve kimliğimizin sesi olacağız.
Bizim Tarafımız Belli!
Bir tarafta; emeğimizi gasp eden egemenler, neo-liberaller, medya tekelleri, ülkeyi “parsel parsel” satanlar, şoven milliyetçiler, provakatörler, tecavüzcüleri sahiplenenler, hileciler ... yani bir avuç kirli azınlık ile onların sadık hizmetkarları..
Diğer tarafta; emeği ve kimliği yok sayılanlar; yani asgari ücretliler, bordro mahkûmları, işsizler, çiftçiler, ev kadınları, öğrenciler, emekliler, aydınlar, yazarlar, sanatçılar, engelliler, çevreciler, çocuk işçiler, … yani üretmeye, vergiye, savaşa gelince var sayılan ama sıra kaynakları paylaşmaya gelince yok sayılan bizler..
Onlar; sırtımızdan geçinen muktedirler ve yancılarıdır. Onlar; iş cinayetlerinin, halkı sindirmek için meydanlarda patlatılan bombaların failleri ve suç ortaklarıdırlar. Onlar; haklarımızı gasp ederek ve temel değerlerimizi tahrip ederek, iktisadi ve ahlaki yönden toplumu çökertenlerdir. Onlar; halka korku ve tedirginlik yayarak, saltanatlarını sürdürmek isteyenlerdir. Onlar; daha kolay yönetmek için düşünmeyen ve sorgulamayan bir toplum yaratma çabasında olanlardır. Onlar; güce tapanlardır. Onlar; sömürüye ve baskıya dayalı sistemin ana kolonlarıdır. Bizler ise; emeğiyle, onuruyla ve farklılıklarımızın zenginliğiyle birlikte yaşamı gelenek edinmiş her dilden milyonlarız.
HAYIR'lı 1 Mayıs..
Refarandum gününde, öncesinde ve sonrasında yasaları çiğneyerek yaptıkları hileler, tek adam rejimini dayatan anayasa referandumuna damgasını vurdu. Ülke genelinde ve tüm Dünya’da verili sonuçların gerçek sonuçlar olmadığı yönünde oluşan kanaat, ülke içinden çeşitli yapılanmaların ve uluslararası gözlemcilerin hazırladıkları raporlarla teyit edildi.
Devletin tüm olanaklarının ‘evet’ için kullanılmasına, tek sesli medyaya, hayır diyenlerin engellenmesine rağmen seçime katılanların içinde HAYIR diyenlerin çok daha fazla olduğu gün gibi ortaya çıktı. Kendi yaptıkları Seçim Yasası'nı dahi yok sayan YSK örneğinde olduğu gibi, adaletin artık tamamen çivisinin çıktığı görüldü. Tek başına bu uygulamalar dahi önerdikleri tek adam rejimi hakkında bir kanaat oluşturmaya fazlasıyla yetti.
Seçim sonrası ardı ardına zamlar yaparak ve kıdem tazminatlarımızı gasp ederek kendilerinden kaynaklı zararların faturasını bizlere ödetenler, temsil ettikleri uluslararası ve yerel tekellerin “evet” beklentisinin arka planını göstermiş oldular.
Hileli seçim ve OHAL ile temel hak ve özgürlüklerimizin gasp edildiği bir rejimin kalıcı hale getirilmesine, cebren ve hile ile meşrulaştırma girişimlerine karşı yine dik durma zamanıdır.
Hilelere, OHAL fermanlarına, kazanımlarımızı gasp edenlere teslim olmayacağız. 
Çerkeslerin/Kuzey Kafkasya halklarının varlığını ve taleplerini yok sayanlara her zaman olduğu gibi bugün de sessiz kalmayacağız.
Biz; 1 Mayıs'ta emek örgütleri neredeyse orada olacağız.. Pankartımızla ve bayraklarımızla İstanbul'da Bakırköy Halk Pazarı alanında olacağız ve olanaklarımızın elverdiği her bölgede HAYIR'lı 1 Mayıs buluşmalarına katılacağız. 
1 Mayıslar'da katledilen insanlarımızı özlemle anıyor, Taksim, Bakırköy ve tüm bölgelerdeki 1 Mayıs iradesini saygıyla selamlıyoruz.
 
DEMOKRATİK ÇERKES HAREKETİ
 
İstanbul Buluşma: İncirli Metrobüs Durağı, Saat 11.00
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes