Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

Tsıba Efkan'ı Özlemle ve Saygıyla Selamlıyoruz!

Tsıba Efkan.. 1970 yılında Adapazarı’nda doğan Efkan, Abhazya işgal edildiğinde henüz 22 yaşındaydı. Bir an bile tereddüt etmeden direnişe katıldı..
Efkan, vatanının faşit Gürcistan Devleti tarafından işgali üzerine cephede savaşmak üzere yola çıkan ilk gruba dahil oldu. Tsıba Efkan, 3 Kasım 1992’de Şrom bölgesinde yapılan çatışmada Rusya Federasyonu’nun Gürcistan’a sağladığı bir helikopterden açılan ateşle şehit edildi. Şehidimizin mezarı kendi köyü olan Hendek-Soğuksu Köyü’ndedir. 
Abhazya Direnişi.. 14 Ağustos 1992’de başlayan Gürcistan saldırısına karşı direnişin başladığı ilk günden itibaren Kafkasya’dan ve diasporadan gönüllüler cepheye koşarken, yüz binlerce insan seferber oldu. Abhazya halkının 30 Eylül 1993 günü kardeş Kafkas halklarıyla birlikte kazandığı zafer, halkın özgücüne güvenin, kararlılığın ve dayanışmanın adıdır. İşgale karşı halklarımızın ortak iradesiyle ulaşılan bu zafer, özgürlük uğruna mücadele veren tüm insanlara da umut ve güç vermiştir.
Direnişe Türkiye’den katılan Abağba Bahadır Özbağ 20 Eylül 1993 günü, Hanefi Aslan 22 Eylül 1993'te, Efkan Çağlı 3 Kasım 1992'de, Vedat Akar 30 Kasım 1992'te ve Zafer Alış 5 Nisan 1993 günü şehit düşmüştü. 
Tsıba Efkan şahsında tüm özgürlük savaşçılarını özlemle ve saygıyla selamlıyoruz.
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes