Ana içeriğe git

12 Eylül Darbesinin Nedenleri ve SonuçlarıDevam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

İktidarı Ürküten Kaftancıoğlu'ndan Açıklama

Haber-Yazı.. Cemal Canpolat CHP İstanbul İl Başkanlığı'nı Canan Kaftancıoğlu'na devretti. Canpolat, Kaftancıoğlu'nun sonuna kadar arkasında olduğunu söyledi. Tören sonrası hakkındaki iddialarla ilgili basın toplantısı düzenleyen Kaftancıoğlu da önemli açıklamalarda bulundu.
Devir-teslim töreninde, "Ülkemiz gerici bir kuşatma altında. Birbirimizle didişecek bir dakikamız bile yok" diyen Cemal Canpolat, "Artık biz ve bizim gibi olmayanları da uluslararası sermayeden kurtarmanın zamanı gelmiştir" dedi.
Seçilmesinin üzerinden daha 24 saat bile geçmeden “T.C. Devleti'ni ve kurumlarını aşağılamak, Cumhurbaşkanı'na hakaret” suçlarından soruşturma başlatılan ve iktidar medyasının itibarsızlaştırma kampanyasına maruz kalan Canan Kaftancıoğlu, Cemal Canpolat ve ekibine teşekkür ederek şunları söyledi:
Büyük İstanbul yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Bizler Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden giden yurttaşları, yoldaşları, neferleriyiz. 39 ilçeden ayağa kalkacağız. Bunu görüyorlar. Genel Başkanımızın başlattığı hak hukuk adalet yürüşünü başlatıyoruz. Bunun için korkuyorlar. Benim üzerimden CHP'yi dizayn etmeye çalışıyorlar... 
Farklılıkların zengin olduğu Ordu'nun Mesudiye ilçesinde doğmuş bir kardeşinizim. Eşitliğin kenti İstanbul'u yaşatacağız hep birlikte. Kente ihanet edenlerin maskelerini düşüreceğiz. Sosyal adaletten yana İstanbul'u hep birlikte inşa edeceğiz.
Peki, neden korktular? Kadın kimliğimle erkek egemen siyasette var olmamdan korktular. Çünkü kadın sonuna kadar savunur, direnir. Bugün yaşadığımız örgütlü kötülüğe son verecek olan kadındır. Günün koşullarına göre değişmeyen ideolojik duruşumdan duyulan bir rahatsızlık var. İstanbul'dan geldiler, İstanbul'dan gidecekler. Korkuları budur.
HAKKINDAKİ İDDİALARA TEK TEK YANIT VERDİ
Tören sonrası basın toplantısı düzenleyen Kaftancıoğlu, AKP genel başkanı Tayyip Erdoğan’ın TBMM’deki grup toplantısında kendisini hedef alan sözlerine ve bu sözleri bir talimat gibi gören iktidar medyasının saldırılarına yanıt verdi.
Kendi özeli ile ilgili basın açıklaması yapmaktan dolayı mahcubiyet duyduğunu belirten Kaftancıoğlu, "Benim durduğum  ve yaptığım siyasi mücadele kimlerin ne yediğine ne içtiğine neye inandığıyla değil insanların hak ve özgürlükleri çerçevesinde neyle mücadele ettiğidir. Sevgili eşimin paylaştığı fotoğraf var. Söylemeyi ayıp sayarak bir detaya dikkatinizi çekeceğim. Çatal ve bıçağın şeklinden karşıdakinin olduğu var. Yurt dışından bir arkadaşı.. Bu görseli paylaşan eşimin babası öldürülmeden iki gün önce bir parti genel başkanı tarafından hedef gösterilmişti. Ve oğlunun da bu topraklarda gülüp geçeceğimiz bir paylaşım nedeniyle tüm kamuoyunda hedef gösterilmesinin takdirini sizlere bırakıyorum. Bunu ayıp sayıyorum. Bunun AKP genel başkanı tarafından hedef gösterilmesi ayrımcı politikaların geldiği noktayı gösteriyor. Askerlerin yenildiği etlerle ilgilenilseydi Türkiye bu hale gelmezdi. Eşim kul hakkı yemediği sürece gerisinin hiçbir önemi yok." diye konuştu.
“Yasin Börü de Kemal Bülbül de Günahsız…”
Kızıyla ilgili sosyal medya paylaşımlarına karşı çıkan Kaftancıoğlu, “Bu ülkenin çocukları ölmesin diye mücadele ediyorum. Beni hedef gösteriyorlar. Bu ülkenin çocukları masumdur. İlhan Cihaner’in kızı da günahsız Yasin Börü de Kemal Bülbül de günahsız… Çocukları siyasi kavganın öznesi yapmayalım” dedi.
“Selahattin Demirtaş’a Selam Yollayalım Arkadaşlar”
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP’lilerle olan fotoğrafına yönelik eleştirilere yanıt veren Kaftancıoğlu, “Selahattin Demirtaş’a selam yollayalım arkadaşlar. Ben bu memlekette bir siyasetçi olarak halkın iradesiyle seçilmiş herkesle fotoğraf veririm bununla da gurur duyarım” açıklamasında bulundu.
Kaftancıoğlu’nu açıklama yapmaya iten bu durum, halkın seçtiği Selahattin Demirtaş’la ve yasal bir partiyle birlikte görünmenin bile suç olarak ilan edildiği, iktidarın konjonktürel tercihlerine göre “suç” kavramının değiştirildiği bir ülkenin geldiği noktayı işaretliyor.
“Annelik Kutsaldır”
Kaftancıoğlu, Gezi olaylarıyla ilgili tüm paylaşımlarının arkasında olduğunu belirterek, “Orada gözümden kaçmış bir şey var hepimiz insanız, hata yaparız. Özür dileyerek paylaşmak istiyorum, Erdoğan’ın annesine küfür olan duvar yazısını da paylaşmışım. Annelik kutsaldır ben hiç kimsenin annesine bir şey dedirtmem. Erdoğan’dan samimi şekilde özür diliyorum.” dedi.
Eylemci Fotoğrafı Bir Suç mudur!?
Eşi tarafından gönderilen tweete ise " Sevgili eşimle gayet neşeli sosyal medya atışmalarımız meşhurdur. Bu çirkin ötesi saldırının en güzel yanı, yarı yaşımda birine benzetilmiş olmam. Benim olmadığım gayet aşikar ve şakacı. Bundan medet umulan bir Türkiye siyaset iklimine gelmiş bulunuyoruz. Bu kişi kimdir nedir bilmiyorum. Bu kişinin teşhir edilerek haklarının da gasp edildiğine dikkat çekiyorum" şeklinde konuştu.
Ermeni Soykırımı Paylaşımı
"Ben bu topraklarda bir hak savunucusu olarak, 'Kimi sorunları vardır ya da yoktur diyerek kavramlar olarak çözemezsiniz' diye düşünüyorum. İddia edildiği gibi "Soykırım vardır, yoktur" diyerek çözülemez diye düşünüyorum. Benim katıldığım yürüyüşün adı Ermeni Soykırımı yürüyüşü. Ben de ondan dolayı o paylaşımı yaptım. Biz linç kültürünün bu kadar yaygın olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bizim hep birlikte karşı çıkmamız gereken bu. Sahte tweetlerle bizi hedef gösterdiler. Doğru olmadığı halde örgütlü kötülüğe hizmet eden paylaşımlar ortada.” diyen Kaftancıoğlu hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin ise, "Ahmet Şık nasıl terörist olarak içeride yatıyorsa. Benim için de gurur vericidir" dedi.
Halk TV'den Canlı Yayın
Halk TV, Kaftancıoğlu’nun 6 yıl önceki tweetini yeni atılmış gibi gündeme getirip, hedef göstermişti. Kaftancıoğlu'nun basın toplantısını Halktv'nin canlı yayımlaması dikkat çekti. 
KAFTANCIOĞLU’NA YÖNELİK SALDIRILAR NEYİ GÖSTERİYOR?
Seçilir seçilmez Kaftancıoğlu'nun saldırılara uğraması; iktidarın statik bir CHP’den ziyade siyasi mücadele bilinci itibariyle daha ötesinden ürktüğünü, muhafazakarlığa değil de toplumsal muhalefete yanaşan bir mecradan iktidarın tedirgin olduğunu, iktidara biat etmeyen bir kadının/kadın kimliğinin İktidar bloğu için her zaman tehdit oluşturduğunu, iktidarın hedef gösterme ve itibarsızlaştırma konusunda Fethullahçılar’dan hiçte eksik kalır yanı olmadığını ve ülkeyi bu karanlıktan kurtarmanın adalet, eşitlik, laiklik, kadın hakları gibi ana konularla mümkün olabileceğini işaretlemektedir.
İktidar odaklı bir kesim her alanda bayağılığı artırarak cehaletten ve hamasetten nemalanmaya çalışıyorken, kendisine yönelik akıl ve vicdandan uzak saldırılara karşı Kaftancıoğlu’nun bu seviyeli ve kavrayıcı açıklamaları, birikimli bir insan olduğunu ve örnek alınması gereken bir yaklaşım sergilediğini göstermektedir. 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes