Ana içeriğe git

DÇH NEDİR? NEDEN VAR?-Gujan CeyhanDevam oku     İKKD Worşer/Kengeş toplantısının 2.si yapıldı..Devam oku     TMMOB İçmimarlar Odası Ankara Şube Seçimleri Devam oku     Üniversite biat etmezmiş! Külliyen yalan…-Murat SevinçDevam oku     2018'E DE BOYUN EĞMEDEN GİRİYORUZ!..Devam oku     Muhittin Ünal: “ZORUNLU BİR AÇIKLAMA”Devam oku     Kültür Tahribatına Dair Söyleyecek Sözümüz Var!-DÇH GençliğiDevam oku     Kem söz ve bir konuşma üzerine..-Adnan ÖzveriDevam oku     Biz neyiz? Ne değiliz?-Gujan CeyhanDevam oku     Lata Trajedisi Unutulmasın, Tekrarı Olmasın..Devam oku     

 

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 2 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay
  • ehayatibora
  • Tarkan Çakas

Kullanıcı girişi

İçeriği dağıtıma sokKadınlar Diyor ki..

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
8 ГЪЭТХАП ДУНАЕ БЗЫЛЪФЫГЪЭ МАФЭМК1Э ТШЪУФЭГУШ1Э! 

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
8 ГЪЭТХАП ДУНАЕ БЗЫЛЪФЫГЪЭ МАФЭМК1Э ТШЪУФЭГУШ1Э! 

Çerkes Kadınlarını Diline Dolayan Aykut Işıklar, Yozlaşmanın ve Irkçılığın Prototibidir!

Kamuoyuna, Basına, Demokrasi Güçlerinden Dostlarımıza,
Aykut Işıklar isimli magazinci, Bugün Gazetesi’nde Çerkes kadınlarına ilişkin 2 yazı yazmış.

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
8 ГЪЭТХАП ДУНАЕ БЗЫЛЪФЫГЪЭ МАФЭМК1Э ТШЪУФЭГУШ1Э! 
8 MART; 1857 tarihinde hakları için greve giden kadın işçilerin çalıştığı dokuma fabrikasında çıkan yangında yanarak ölen 129 işçi kadının anısına 1910 yılında “Dünya Emekçi Kadınlar Günü “ olarak ilan edilmiştir. Günümüzde de kadınlar benzer bedellerle yüzleşmektedir.

"Özgecan..." ve Toplumsal Ödevler-Bahar Erdoğan

İlkel, bayağı ve çapsız adamların egemen olduğu veya düşünür diye piyasaya sürüldüğü bir ülke gerçeğinin trajik sonuçlarından biriyle daha karşı karşıyayız.

Erdoğan, Kadın Sorununu da Fıtrata Bağladı!

Ekonomik ve siyasi kriz dönemlerinde halkı oyalayıcı tartışma ve gerilim alanları oluşturarak gerçek gündemi perdelemesiyle bilinen Erdoğan, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) düzenlediği I. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, fıtratları farklı olan kadın ile erkeğin eşit tutulamayacağını söyledi.

Kadınız; Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız! - Fatma Özdemir

Kadınız; Üretiyoruz, Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!
Artık onurumuzla, emeğimizle, kimliğimizle yaşamanın zamanıdır. Kadınlarımızı artık cinsel obje görmekten, vücutlarını sermaye gibi görmekten kaçınan, yani bize ihtimam ve itina edenler tarafından yönetilmek istemekteyiz. Aslında çok fazla ya da zor isteklerimiz yoktur bizlerin. Söz ve karar sahibi olmaktır derdimiz.

Ubıhça’nın Yaşadığını Sizler Yaşamayın!..-Fatma Özdemir

Ubıhça’nın Yaşadığını Sizler Anadilinize Yaşatmayın!..
Olayın neresinden bakarsanız bakın, görünenden daha fazlasını kaybettiğimiz gerçeğini unutmadan yaşatmak zorunda olduğumuz ana dillerimizi nelere ya da nasıl feda ettiğimizi anlamadan yaşıyoruz. Bugün konuşulan  dillerin arasında olmayan bir Ubıhça gerçeği var. 

Soçi'nin "İyi Çocukları" Haklı mı?!.. - Fatma Özdemir

İktidarla Uyumlu Olmak Adına Bellek Yitimi
Soçi konusunda aslında muhalif temelde herkesten farklı düşünmüyor olsam da «Adıge Khase» ККОО Başkanı Аsker Sokht'un bildirisini okuduktan sonra kendime sormaya başladım, yanlışlık bizde mi yoksa Anavatan'da mı diye. 

DÇH-Çerkes Kadınları

Merhaba,
Halkların birbirini yeterince tanımaması ve kadınlara salt estetik çerçevede anlamlar yüklenmesi, toplumsal ilişkilerin en büyük eksikliklerindendir. 
Bizler Çerkes Kadınları olarak; bir “güzellik” objesi olmanın ötesine geçip, eşit koşullarda mücadelenin öznesi olma sürecine emek ve kimlik ekseninde katkı sunacağız. 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes