Ana içeriğe git

MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     Bugün 30 Eylül: YAŞASIN ÖZGÜR ABHAZYA!..Devam oku     12 Eylül Darbesi ve Darbe ÇocuklarıDevam oku     8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ!Devam oku     DÜN MADIMAK'I YAKTILAR, BUGÜN HER YERİ!Devam oku     21 MAYIS Soykırımdır, Sürgündür, Asimilasyondur!Devam oku     1 MAYIS’ta Emeğimizle ve Kimliğimizle Varız!Devam oku     KAFFED BAŞKANI YAŞAR ASLANKAYA’NIN AKP'YE TRANSFERİ HAKKINDA!Devam oku     MAHMUT ÖZDEN'in Katilleri Halka Açıklansın!Devam oku     EYT Tüm Toplumun Meselesidir!-Volkan DüzenliDevam oku     

 

warning: Creating default object from empty value in /home/zdemokra/public_html/sites/all/modules/i18n/i18ntaxonomy/i18ntaxonomy.pages.inc on line 34.

Kimler çevrim içi

Şu an 0 kullanıcı ve 0 ziyaretçi çevrim içi.

Kimler yeni

  • cerkes19
  • Kamilatam
  • dorukb
  • Ozcan Sanbay
  • Arslanbay

Kullanıcı girişi

İçeriği dağıtıma sokGujan CEYHAN

DÇH NEDİR? NEDEN VAR?-Gujan Ceyhan

Biz, Demokratik Çerkes Hareketi olarak Çerkes halkının ‘kurtarıcısı’ değiliz.

Biz neyiz? Ne değiliz?-Gujan Ceyhan

Biz Adigeler, Çerkesiz. Bunda bir sorun yok. Ve Çerkes kelimesinin Kafkasya'da karşılığı vardır. Bunda da bir sorun yok. Sayın Muhittin Ünal bu noktada yanlış da bir cümle kurmuştur. Niyetinin zarar vermek olduğunu da sanmıyorum. Bunda da sorun yok.

Cem Özdemir, Milliyetçilik ve Algı Operasyonu-Gujan Ceyhan

Senelerdir emek eksenli politik yapılar içerisindeki arkadaşlarımdan şaka yollu duyarım: "Sen de Çerkes milliyetçisisin" diye. Hemen cevabını veririm. "Asla".. Evet, asla bir "Çerkes milliyetçisi" olmadım. Olmayı da planlamıyorum. Milliyetçilik bataklığına bir kez düştünüz mü, kurtulması zordur.

ENSAR Vakfında İftar Açmak-Gujan Ceyhan

Mart ayında Türkiye,  Karaman'daki çocuk istismarı ve tecavüz haberleri ile çalkalandı. Muharrem B. isimli ahlaksız,  Ensar Vakfı, Karaman İmam Hatip, İ.Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne yakın kişilerin kiraladıkları evlerde 9-10 yaşındaki çocuklara tecavüz etmişti.

SİZİN NE İŞİNİZ YOKTU ORADA?-Gujan Ceyhan

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, Türk Tabipleri Birliği ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin ortak düzenleyiciliğini ve çağrıcılığını yaptığı ‘Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ için Ankara’daydık o kanlı 10 Ekim günü..

SİZ HİÇ KARANFİL UĞURLADINIZ MI?-Gujan Ceyhan

Suruç’taki patlamayı duyduğumda Çerkes festivali için Reyhanlı’da bulunmaktaydım.. Ferdane ablanın, Nartan’ın ve Sinem’in orada olduğunu duyar duymaz, ilk iş DÇH ile görüştükten sonra Suruç’a gitmek için yola çıktım. Yol boyunca doğru yanlış haberler aldım. Cenazelerin Antep’e götürüleceğini öğrendiğimde, yolda inip Antep’e yöneldim..

Bütünlüklü Mücadelenin Gereklerine En Güzel Örnek: İlkkurşun Köyü-Gujan Ceyhan

Bu ülkede bir kesim insan ezilen, haksızlığa uğrayan kim varsa yanında durmaya çalışır, omuz vermeye çalışır. Gerek sosyal demokrat, gerek sosyalist, gerek anarşist gerek ise diğer muhalif görüşlerden güzel insanlardır bunlar. Bu insanların bir kısmı da bu sayfada okuduğunuz insanlardır. Çerkes halkının emek siyaseti ile ilişkisini kurumsal çerçevede kuranlardır, tanıştıranlardır. 

BU BİR TEŞHİR YAZISIDIR-Gujan Cayhan

Emek-sermaye çelişkisinde emekten yana saf tutanlardır solcular.  En basit tanım olarak bunu söyleyebiliriz. Sermaye her daim ezenleri, egemenleri, zalimleri sembolize etmiştir. Emek ise emekçiyi, ezilenleri, zulme uğrayanları…
Türkiye’de solcuların kimlik mücadelesi verenleri desteklemesi biraz da bu ezen-ezilen ilişkisi yüzündendir. 
Premium Drupal Themes by Adaptivethemes